KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Bildrulle 10141486
*
nr 1014 1486
Bildrulle
Kina, bladets mått: 70x39
Utrop:
600 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2016
kl 18:38:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 04:34:29
1
600 kr
22/1 11:29:00
2
400 kr
22/1 11:29:00
1
450 kr (Budbetjänt)
22/1 11:29:39
2
800 kr
25/1 16:25:27
3
Vinnande bud
25/1 18:12:09
2
1.200 kr
25/1 18:12:09
3
1.300 kr (Budbetjänt)
25/1 18:12:48
2
1.600 kr
25/1 18:12:48
3
1.700 kr (Budbetjänt)
25/1 18:15:54
2
2.000 kr
25/1 18:15:54
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Bildrulle
Läs om budbetjänten
nr 1014 1486
Bildrulle
Kina, bladets mått: 70x39
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 04:34:29 | 1 | 600 kr |
| 22/1 11:29:00 | 2 | 400 kr |
| 22/1 11:29:00 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 11:29:39 | 2 | 800 kr |
| 25/1 16:25:27 | 3 | Vinnande bud |
| 25/1 18:12:09 | 2 | 1.200 kr |
| 25/1 18:12:09 | 3 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 18:12:48 | 2 | 1.600 kr |
| 25/1 18:12:48 | 3 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 18:15:54 | 2 | 2.000 kr |
| 25/1 18:15:54 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



